طرح ده ماده‌ای برای ایران آزاد فردا

۱- حاکمیت مردم در یک جمهوری با رأی آزاد و کثرت‌گرا

نه به ولایت فقیه. آری به حاکمیت مردم در یک جمهوری با رأی آزاد و کثرت‌گرا

۲- آزادی بیان، آزادی احزاب، آزادی اجتماعات، آزادی مطبوعات و فضای مجازی

انحلال سپاه پاسداران، نیروی تروریستی قدس، لباس شخصی‌ها، بسیج ضد مردمی، وزارت اطلاعات، شورای انقلاب فرهنگی و همه گشت‌ها و نهادهای سرکوبگر در شهر و روستا و در مدارس، دانشگاه‌ها، ادارات و کارخانه‌ها

۳- تضمین آزادی‌ها و حقوق فردی و اجتماعی طبق اعلامیه جهانی حقوق‌بشر

انحلال دستگاه‌های سانسور و تفتیش عقاید، دادخواهی قتل‌عام زندانیان سیاسی، ممنوعیت شکنجه و لغو حکم اعدام

۴- جدایی دین و دولت، آزادی ادیان و مذاهب
۵- برابری کامل زنان و مردان

برابری کامل زنان و مردان در حقوق سیاسی و اجتماعی و فرهنگی و اقتصادی و مشارکت برابر زنان در رهبری سیاسی، لغو هرگونه تبعیض، حق انتخاب آزادانه پوشش، ازدواج، طلاق، تحصیل و اشتغال. منع بهره‌‌کشی از زنان تحت هر عنوان

۶- دادگستری و نظام قضایی مستقل

دادگستری و نظام قضایی مستقل طبق معیارهای بین‌المللی مبتنی بر اصل برائت، حق دفاع، حق دادخواهی، حق برخورداری از محاکمه علنی و استقلال کامل قضات. الغاء قوانین شریعت آخوندی و بیدادگاه‌های انقلاب اسلامی

۷- خودمختاری و رفع ستم مضاعف از اقوام و ملیت‌های ایرانی

۷- خودمختاری و رفع ستم مضاعف از اقوام و ملیت‌های ایرانی طبق طرح شورای ملی مقاومت برای خودمختاری کردستان ایران

۸- عدالت و فرصت‌های برابر در اشتغال و در کسب و کار و بازار آزاد برای تمام مردم ایران

عدالت و فرصت‌های برابر در اشتغال و در کسب و کار و بازار آزاد برای تمام مردم ایران. احقاق حقوق کارگر و دهقان، پرستاران،کارمندان، فرهنگیان و بازنشستگان

۹- حفاظت و احیای محیط زیست قتل‌عام‌ شده در حکومت آخوندها
۱۰- ایران غیر اتمی

ایران غیر اتمی، عاری از تسلیحات کشتارجمعی. صلح، همزیستی و همکاری‌های بین ‌المللی و منطقه‌‌یی

مریم رجوی کیست؟

مریم رجوی در یک خانواده متوسط در تهران متولد شد. یکی از برادران وی، محمود، از اعضای قدیمی سازمان مجاهدین است که در دوران شاه یک زندانی‌ سیاسی بود.
خواهر بزرگ‌تر وی نرگس در سال ۱۳۵۴، در زمان شاه به‌دست مأموران ساواک کشته شد. خواهر دیگر وی معصومه که دانشجوی مهندسی صنایع بود، در سال ۱۳۶۱ به‌دست رژیم ملایان دستگیر، و در حالی که باردار بود، بعد از شکنجه‌های فراوان، اعدام شد. همسر خواهرش مسعود ایزدخواه نیز اعدام شد.
او به‌عنوان یک دانشجوی ممتاز از دانشگاه صنعتی شریف در رشته مهندسی متالورژی فارغ‌التحصیل شد. او به مجاهدین پیوست و در مبارزات مردمی علیه دو دیکتاتوری فاسد و سرکوبگر شرکت داشت. از دهه ۵۰خورشیدی در دوران دانشجویی، حرکت‌های دانشجویی علیه شاه را سازماندهی می‌کرد. او در انتخابات مجلس در سال ۱۳۵۸ شرکت کرد اما با تقلب‌های گسترده رژیم نوپای بنیادگرا، هیچ‌یک از اعضای اپوزیسیون به مجلس راه نیافتند. با این همه، رجوی بیش از ۲۵۰ هزار رأی را به‌خود اختصاص داد.
او یک سازمان‌دهنده برجسته اعتراضات و حرکت‌های دانشجویی بعد از سرنگونی رژیم شاه بود و نقش مهمی در جذب و عضوگیری دانشجویان و دانش‌آموزان به جنبش آزادی‌خواهی ایفا ‌کرد. مریم رجوی در سازمان دادن دو تظاهرات مسالمت‌آمیز بزرگ در تهران در اردیبهشت و خرداد ۱۳۶۰ علیه دیکتاتوری جدید نقش تعیین کننده داشت.

در سال ۱۳۶۳ او اولین زنی بود که در تاریخ مدرن ایران رهبری یک سازمان برجسته سیاسی را به عهده گرفت. او به عنوان همردیف مسئول اول سازمان مجاهدین معرفی و ۴سال بعد به عنوان مسئول اول انتخاب شد.
در این دوران تحت رهبری او، نسلی از زنان که مواضع هدایت کننده پرچالش را به عهده گرفتند، سازمان مجاهدین یک تحول تاریخی را تجربه کرد. کادرهای زن مجاهدین باید یکی از پیچیده‌ترین نبردهای سیاسی تاریخ معاصر را در مقابل یک دیکتاتوری مذهبی بی رحم هدایت می‌کردند. طی ۳دهه گذشته زنان ذیصلاح ،دیگری به عنوان مسئول اول سازمان مجاهدین انتخاب شدند و در حال حاضر نیز مسئول اول سازمان یک زن است.
شورای ملی مقاومت، پارلمان در تبعید ایران است که در سال ۱۳۶۰در تهران با هدف سرنگونی رژیم آخوندی و برقراری یک جمهوری مبتنی بر آرای مردم و سکولار و غیرهسته‌ای برپا شد. این شورا به‌عنوان دیرپاترین ائتلاف سیاسی در تاریخ ایران، تهدید بقای دیکتاتوری مذهبی حاکم بر ایران محسوب می‌شود.
در سال۱۳۷۲، شورای ملی مقاومت ایران که متشکل از سازمان‌ها و شخصیت‌های برجسته اپوزیسیون ایران است در اجلاس سالانه خود، مریم رجوی را به‌عنوان رئیس جمهور برگزیده شورا برای دوران انتقال حاکمیت به مردم ایران برگزید. در موضع رئیس جمهور برگزیده مقاومت، مریم رجوی یک چالش سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و ایدئولوژیک فوق‌العاده در مقابل آخوندهای حاکم است. تحت هدایت وی، زنان، مواضع کلیدی در صفوف مقاومت اتخاذ کرده‌اند؛ زنان بیش از نیمی از اعضای شورای ملی مقاومت ایران را تشکیل می‌دهند. آن‌ها تبدیل به یک صدای برجسته در اپوزیسیون رژیم زن ستیز حاکم شدند. این یک تحول تاریخی است که می تواند مسیر خاورمیانه را تغییر بدهد.

دیدگاه‌ها

از نگاه دیگران